Zabezpieczenie komina przed ptakami - KOMINIARZ GRÓJEC

Miejsce na założenie rodziny zawsze się znajdzie, to nie musi być Twój komin ;)

Czy warto inwestować w zabezpieczenie komina przed ptakami?

Komin oferuje idealne warunki dla piskląt: chroni je przed mrozem zimą i daje azyl w upalne, letnie dni. Dlatego właśnie ptaki, szczególnie kawki i gołębie, chętnie wybierają przewody kominowe na stworzenie gniazda, z którego korzystają przez jeden sezon, a w następnym dokonują nadbudowy - ostatecznie gniazdo może mieć wysokość nawet dwóch metrów! Łatwo sobie wyobrazić, jaki ma to wpływ na drożność przewodu kominowego - warto zatem zadbać zawczasu o dobry stan komina i zdecydować się na montaż kratki kominowej, która stanowi skuteczne zabezpieczenie przed zagnieżdżaniem się ptaków. Natomiast jeśli ptaki już zdążyły zasiedlić się w Twoim przewodzie kominowym, należy zaplanować ich przesiedlenie i skorzystać z usługi frezowania (czyszczenia komina), która przywróci prawidłowy ciąg i drożność.


Montaż zabezpieczeń komina przed ptakami oraz inne czynności z zakresu usług kominiarskich mogą przeprowadzać wyłącznie profesjonaliści, posiadający odpowiednie uprawnienia, wymagane na podstawie Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych. Zakład Usług Kominiarskich Marek Matysiak to gwarancja profesjonalnego podejścia i działania zgodnie ze sztuką. Nade wszystko ważne jest dla nas Państwa zdrowie a nawet życie, które przy niefachowym działaniu mogłoby być zagrożone.

Jeśli szukasz KOMINIARZA w mieście GRÓJEC - nasz Zakład Usług Kominiarskich to gwarancja fachowego wsparcia i solidnego wykonania usługi.

Zakład Usług Kominiarskich Marek Matysiak

Nasza firma oferuje profesjonalne doradztwo techniczne, pełen zakres usług kominiarskich: frezowanie, czyszczenie kominów, remonty instalacji i montaż wkładów kominowych, czyszczenie kominków, pieców kaflowych, węglowych, kotłów C.O. na paliwa stałe, montaż zabezpieczeń przed ptakami, okresowe kontrole systemów kominowych, a także malowanie dachów i inne prace na wysokości. Zapraszamy do współpracy!